آزادی ۳۸۰۹ زندانی جرایم غیرعمد به همت خیّران/ سبقت خیران اصفهانی از تهرانی‌ها

به همت خیران در نیمه نخست سال جاری تعداد ۳ هزار و ۸۰۹ زندانی جرایم غیرعمد از بند حبس آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشته‌اند؛ در فهرست آمار استان اصفهان با فراهم کردن زمینه آزادی ۴۲۵ محکوم مالی و بدهکار دیات در صدر جدول و جلوتر از تهران قرار گرفت.

 

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ به دلیل شیوع ویروس کرونا اگر چه امسال میزبان جشن‌های آزادی نبودیم اما به برکت آیین‌های گلریزان برگزار شده در فضای مجازی همچنین برپایی پویش‌های مردمی تا پایان شهریور ماه تعداد 3684 زندانی مرد و 125 محبوس زن به برکت حمایت‌های اقشار مردمی از بند آزاد شده‌اند.

11 درصد آزادی‌ها متعلق به اصفهان است

در فهرست آمار استان اصفهان با فراهم کردن زمینه آزادی 425 محکوم مالی و بدهکار دیات ناشی از حوادث کارگاهی یا رانندگی در صدر جدول عددی آزادی‌ها قرار گرفته است.

تهران با 242 مورد آزادی، فارس با استخلاص 215 مددجو و مازندران با مختومه کردن 206 پرونده به آزادی  در ادامه این فهرست قرار دارند.

96  درصد زندانیان آزاد شده محکومان مالی هستند

از جمع مددجویانی که در این بازه زمانی طعم شیرین آزادی را چشیده‌اند تعداد 3658 نفر به دلیل ناتوانی در تأمین تعهدات ناشی از صدور چک، مهریه و نفقه گرفتار زندان شده بودند و الباقی که تنها 4 درصد مجموع زندانیان را تشکیل داده آن‌هایی هستند که به دلیل عدم استطاعت مالی در پرداخت دیات گرفتار بند بودند.

قابل توجه این که در شمار یکصدوبیست‌وپنج زن زندانی آزاد شده 55 نفر از این بانوان آنهایی هستند که نه با صدور چک یا امضای سفته برای کسب منافع شخصی، بلکه به واسطه ضمانت از طریق این اوراق گرفتار شیادانی شده‌اند که تسهیلاتی را دریافت و قرار بوده اقساطی را پرداخت کنند، اما از اقدام خیر ضامن نهایت سوء استفاده را کرده و علی‌رغم پیگیری‌های قضایی و انتظامی هنوز متواری هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.