اسامی ۴۵ مقام آمریکایی تحت تعقیب دادستانی تهران

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران گفت: اسامی ۴۵ شخصیت حقیقی و حقوقی آمریکایی که به نوعی در تحریم‌های ظالمانه علیه ایران دخیل بوده‌اند، برای تعقیب قضایی به دادستانی تهران ارسال شده است.

 

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی باقری‌کنی، معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر در حاشیه بازدید از بیمارستان کودکان مفید از اعلام اسامی  45 مقام آمریکایی به دادستانی تهران برای تعقیب قضایی خبر داد.

وی با اشاره به اقدامات جنایتکارانه دولت آمریکا در تحریم دارویی گفت: این دشمنان در این عرصه از هیچ تلاشی فروگذار نکردند. کودکان نیازمند یمنی که به دارو نیاز دارند، فریادشان خطاب به کشور‌های اروپایی و آمریکایی این است که جنایت بس است؛ دستگاه قضا خود را مقابل این جنایت‌ها مسئول می‌داند و نباید اجازه دهیم که اقدامات آنها بدون هزینه باشد.

دبیر ستاد حقوق بشر ادامه داد: ما با تمام ابزار‌های قانونی و حقوقی که در عرصه داخلی و بین‌المللی وجود دارد با عزمی جدی برای مقابله با این جنایت‌ها ایستادهایم و امروز اعلام می‌کنم که اسامی 45 شخصیت حقیقی و حقوقی آمریکایی که به نوعی دخیل در تحریم‌های ظالمانه و ضدانسانی علیه ملت ایران بودند در اختیار دادستان تهران است.

باقری‌کنی تصریح کرد: طبق قانونی که در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفته و بر اساس مواد قانونی مقابله با اقدامات تروریستی اسامی این افراد به دادستان تهران اعلام می‌شود تا آنها را تحت عبرت و تعقیب قضایی قرار دهد.

فهرست مقامات آمریکایی که از این به بعد تحت تعقیب قضایی دادستان یتهران قرار دارند، به شرح تصویر زیر است:

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *