جزئیات دیدار نمایندگان با “آیت‌الله رئیسی”

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از دیدار اعضای این کمیسیون با رئیس دستگاه قضا خبر داد.

سید کاظم دلخوش اباتری سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از دیدار عصر امروز اعضای این کمیسیون با آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه خبر داد و گفت: در ابتدای جلسه رئیس و اعضای کمیسیون مطالب خود را پیرامون مسائل مختلف مطرح کردند.

 

وی با بیان اینکه در این جسله موارد متعددی از سوی نمایندگان و رئیس قوه قضائیه درباره طرح ها و لوایحی که باید در دستور کار مجلس قرار گیرد، مطرح شد، ادامه داد: در این جلسه درباره در دستور کار قرار گرفتن لایحه تجارت نیز بحث های مطرح شد و جمع‌بندی‌های نیز در این زمینه انجام شد.

نماینده صومعه سرا در مجلس تصریح کرد: در این جلسه درباره بحث مهریه، جهیزیه، مفاسد اقتصادی و تامین 30 هزار نیرو در قوه قضائیه بحث‌های عنوان شد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اعلام اینکه در این جلسه قرار بر این شد همکاری فی مابین کمیسیون و دستگاه قضا بیش از گذشته شود، اظهار داشت: درباره بحث مهریه و برخی از مباحث دیگر مقرر شد تا جلسات کارشناسی بین مجلس و قوه قضائیه برگزار شود.

دلخوش اباتری با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی گفت که در ارتباط با تحول در کمیسیون ماده 100 نیز در دیوان عدالت اداری بحث‌های زیادی انجام شده و این موضوع در قالب یک لایحه ارائه خواهد شد، افزود: آیت‌الله رئیسی معتقد بود باید فردی که می خواهد خلافی انجام دهد جلوی خلاف وی را گرفت نه اینکه وی را جریمه کرد.

وی با بیان اینکه درباره کمک به تجهیز زندان‌ها نیز برخی از نمایندگان پیشنهاداتی به رئیس دستگاه قضا ارائه کردند، گفت: از سوی نمایندگان پیشنهاد شد که 10 هزار هکتار زمین از سوی منابع طبیعی برای انتقال زندان‌ها به خارج از شهرها منظور شود.

نماینده صومعه سرا در مجلس عنوان کرد: درباه ستاد دیه نیز مباحثی مطرح شد و نمایندگان و رئیس دستگاه نظرات خود را اعلام کردند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *