صورت‌های مالی سال ۱۴۰۱ سازمان بورس و اوراق بهادار منتشر شد

به گزارش ایرنا، سازمان بورس و اوراق بهادار در جهت شفافیت هر چه بیشتر عملکرد نهاد ناظر بازار سرمایه، اقدام به انتشار صورت‌های مالی تلفیقی و تفکیکی شرکت‌های تابعه برای سال ۱۴۰۱ در پایگاه Shafaf.seo.ir کرد.

سازمان بورس و اوراق بهادار که از ۲ سال گذشته اقدام به انتشار صورت مالی سالانه کرده بود، در ادامه این تصمیم در جهت شفافیت هر چه بیشتر عملکرد نهاد ناظر بازار سرمایه، اقدام به انتشار صورت‌های مالی تلفیقی و تفکیکی شرکت‌های تابعه برای سال ۱۴۰۱ کرد.

بر اساس صورت‌های مالی منتشر شده سازمان بورس در پایگاه Shafaf.seo.ir، درآمد این سازمان که در سال گذشته با کاهش ۵۲ درصدی مواجه شده بود امسال با افزایش ۱۳ درصدی مواجه شده تا بخشی از جریان افت درآمد سال گذشته را جبران کند – همچنین با توجه به تعریف ادارات جدید و تنوع‌بخشی مأموریت‌ها، نیروهای آن بالغ بر ۹۳ نفر افزایش پیدا کرده و به تعداد ۶۳۶ نفر رسیده است.

علت کاهش درآمدها طی دو سال قبل، غالباً به دلیل کاهش کارمزد نظارتی بر معاملات بورس و فرابورس بوده است. اما در سال ۱۴۰۱ با رونق گرفتن معاملات بورس کالا و تنوع بخشی به ابزارها و محصولات، این بورس توانست پیشتاز رونق معاملات باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *