هفته آینده قیمت انواع سکه و طلا کاهش می‌یابد

«محمد کشتی‌آرای» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره وضعیت بازار طلا در هفته گذشته اظهار داشت: بهای انس جهانی طلا در هفته گذشته تا روز چهارشنبه بدون تغییر یا نوسان چند دلاری بود، اما در این روز با اعلام نرخ تورم آمریکا افزایش یافت که سبب شد روند نزولی طلا و سکه در بازار داخلی متوقف شود.

وی افزود: در مجموع با وجود افزایش ۳۵ دلاری بهای انس جهانی، شاهد سیر نزولی قیمت انواع سکه و طلا بودیم.

این فعال بازار طلا گفت: در آخرین نرخ‌های روز گذشته و امروز بهای انس جهانی طلا به یک‌هزار و ۹۶۰ دلار رسید که نسبت به ابتدای هفته ۳۵ دلار افزایش داشت.

وی اضافه‌کرد: در آخرین معاملات سکه طرح قدیم ۴۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۴۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۳۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۲۵۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی نیز ۱۰۰ هزار تومان کاهش قیمت هفتگی داشت.

کشتی‌آرای بیان‌داشت: همچنین هر مثقال طلای آب شده ۶۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۴ هزار تومان کاهش قیمت هفتگی را ثبت کرد.

وی گفت: هفته گذشته با توجه به کاهش تقاضا و نزدیک شدن به ایام ماه محرم و کاهش داد و ستدها، حباب سکه با ۳۵۰ هزار تومان کاهش به پنج میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید.

این فعال بازار طلا خاطرنشان‌کرد: هفته گذشته همچون هفته‌های قبل از آن کاهش قیمت‌ها را در بازار فلز زرد داشتیم و با توجه به اینکه ایام سوگواری سالار شهیدان را در پیش داریمف کاهش تقاضا و افت سطح معاملات پیش‌بینی می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *