پیشنهاد و درخواست افتتاح برنامه یا شبکه ویژه طرح مطالبات مردم در تلویزیون

“تشکل مردمی پیشگیری و مبازه با فساد” در نامه‌ای به رئیس سازمان صداوسیما خواستار ایجاد برنامه یا شبکه‌ای جدید به منظور انعکاس مطالبات مردمی و پاسخگویی سران و مسئولان سه قوه به این مطالبات شد.

به گزارش خبرنگار قضائی خبرگزاری تسنیم،  “تشکل مردمی پیشگیری و مبازه با فساد” با ارسال نامه‌ای به علی عسگری، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی خواستار راه‌اندازی شبکه ویژه شد تا در آن مسئولان هر سه قوه و نهادها پاسخگوی مطالبات مردم باشند.

متن نامه به این شرح است:

“بر اساس اصل 75 قانون اساسی، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران باید آزادی بیان و نشر افکار را با رعایت موازین اسلامی و مصالح کشور تأمین نماید. مطالبه‌گری از مصادیق مهم آزادی بیان می‌باشد. مطالبه‌گری حق مردم و پاسخگویی تکلیف مسئولان است.

در نظام سیاسی اسلام، مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی مسئولان یکی از ویژگی‌های مهم حکمرانی می‌باشد.

ترکیب “مردم‌ مطالبه‌گر و مسئولان پاسخگو” راه‌حل شناخته‌شده‌ای است که در نظام حکومتی اسلام و کشورهای توسعه‌یافته و مردمی برای سد کردن راه فساد معرفی می‌شود.

امروزه مطالبه‌گری مردم، با تلاش‌های مجاهدانه تعدادی از دلسوختگان نظام، انقلاب و رهبری در قالب تشکل‌های مردمی مبارزه با فساد شکل گرفته و در این سازمان‌های مردم‌نهاد ساختارهای مشخصی برای نظم دادن به این مطالبات ایجاد شده است.

در راستای رسالت قانونی، اخلاقی و اجتماعی صداوسیما که مرجع انعکاس مطالبات مردمی به مسئولان می‌باشد و به منظور تقویت نهادهای مردمی که پیشران طرح مطالبات مردمی می‌باشند، از آن مقام محترم درخواست می‌شود یک شبکه یا یک برنامه در اختیار تشکل‌های مردمی قرار گیرد تا با دعوت از مسئولان هر سه قوه و نهادها مطالبات مردم مطرح و مسئولان پاسخگو باشند.

موافقت با این خواسته مردمی موجب می‌شود از توسعه شایعات و اتهامات کذبی که در فضای مجاز ترویج آن آسان شده است، جلوگیری شود و حقایق آنطور که واقعاً هست به مردم نشان داده شود.”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *