افت ۱۸ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات امروز بازار

به گزارش ایرنا، شاخص هم‌وزن با ۹ هزار و ۱۸۳ واحد کاهش به ۶۸۷ هزار و ۱۳۷ واحد و شاخص قیمت با پنج هزار و ۲۲۸ واحد افت به ۳۹۱ هزار و ۱۹۵ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۱۲ میلیارد و ۸۶۱ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۸۳ هزار و ۸۳۷ میلیارد ریال معامله شد.

سرمایه گذاری رنا (ورنا) با ۹۵ واحد، فولاد کاوه جنوب کیش (کاوه) با ۵۴ واحد، بانک خاورمیانه (وخاور) با ۳۵ واحد، انتقال داده های آسیاتک (آسیاتک) با ۳۴ واحد، عمران و توسعه فارس (ثفارس) با ۳۱ واحد، شهد (قشهد) با ۲۹ واحد و شرکت سرمایه گذاری پردیس (پردیس) با ۲۸ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل؛ ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۳۶۰ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۱۳۳ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۸۸۰ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۸۳۰ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۶۳۷ واحد، نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۶۳۲ واحد و سایپا (خساپا) با ۵۵۹ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، سامان گستر اصفهان (ثامان)، گروه مالی شهر (شهر)، ایران خودرو (خودرو)، سیمان اصفهان (سصفها)، سایپا (خساپا)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر) و سرمایه گذاری رنا (ورنا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۲۶۶ هزار برگه سهم به ارزش چهار هزار و ۹۹۷ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز در امروز بیش از ۳۴۸ واحد کاهش داشت و به ۲۵ هزار و ۵۱۴ واحد رسید. در این بازار بیش از چهار میلیارد و ۲۳۹ میلیون برگه سهم و اوراق مالی داد و ستد شد.

تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، گروه انتخاب الکترونیک آرمان (انتخاب)، ریل سیر کوثر (حسیر)، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان (غشهداب)، سوژمیران (فسوژ) و توسعه فن افزار توسن (فن افزا) با تأثیر مثبت بر این شاخص همراه بودند.

در مقابل سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، ایران‌خودرو دیزل (خاور)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، بانک دی (دی)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان) از نمادهای پرتراکنش در فرابورس هستند.