رشد ۹ هزار واحدی بورس در نخستین روز هفته

به گزارش خبرنگار ایرنا، شاخص هم‌وزن با پنج‌هزار و ۱۵۴ واحد رشد به ۷۲۳ هزار و ۱۷۶ واحد و شاخص قیمت با ۲ هزار و ۹۲۹ واحد رشد به ۴۱۰ هزار و ۹۳۲ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۹ میلیارد سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۶ هزار و ۹۰۹ میلیارد ریال معامله شد.

پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک‌هزار و ۸۷۵ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با یک‌هزار و ۳۰۱ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۸۴۵ واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۸۳۸ واحد و مخابرات ایران (اخابر) با ۶۱۵ واحد، تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک‌هزار و ۲۵۴ واحد، صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۳۵۶ واحد، بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر (وکغدیر) با ۳۰۵ واحد و پتروشیمی پارس (پارس) با ۲۱۶ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، تامین سرمایه کاردان (تکاردان)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، سیمان اصفهان (سصفها)، ذوب آهن اصفهان (ذوب)، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) و بهساز کاشانه تهران (ثبهساز) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز ۱۲۷ واحد رشد داشت و به ۲۶ هزار و ۵۴۵ واحد رسید. در این بازار بیش از پنج میلیارد برگه سهم و اوراق مالی داد و ستد شد.

پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، فرابورس ایران (فرابورس)، بانک دی (دی)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) و بیمه پاسارگاد (بپاس) با تاثیر مثبت بر این شاخص همراه بودند.

پلیمر آریا ساسول (آریا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، صنعتی مینو (غصینو) گروه انتخاب الکترونیک آرمان (انتخاب) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.