گلایه تعزیرات از بی‌تفاوتی اتحادیه‌ها و سازمان استاندارد به “تقلب در کسب”

سخنگوی سازمان تعزیرات گفت: بارها از اتحادیه‌ها، استاندارد و شبکه بهداشت خواسته‌ایم تخفات مربوط به تقلب در کسب را گزارش کنند اما پرونده‌های ارجاعی نسبت به موارد ارتکابی بسیار ناچیز است.

 

سید یاسر رایگانی،‌ سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در گفت‌وگو با خبرنگار قضائی خبرگزاری تسنیم، گفت: متأسفانه برخی از فروشندگان، کالا و محصول خالص را به فروش نمی‌رسانند که در حوزه وظایف سازمان تعزیرات حکومتی به آن “تقلب در کسب” گفته‌ می‌شود.

وی افزود: بارها موضوع تقلب در کسب را مطرح کرده‌ایم و از ورود اتحادیه‌ها و دستگاه‌های ناظر مثل سازمان استاندارد، شبکه بهداشت و دارو و درمان نسبت به این موضوع استقبال می‌کنیم.

رایگانی ادامه داد: بارها اعلام کرده‌ایم که نهادهای مربوطه، پرونده‌های تقلب در کسب به ویژه پرونده‌هایی که مربوط به سلامت مردم هستند را به سازمان تعزیرات ارجاع دهند ولی متأسفانه حجم پرونده‌های با این موضوع، به نسبت تخلفاتی که در بازار رخ می‌دهد بسیار ناچیز است. ما معتقدیم تخلفات مربوط به تقلب در کسب، خیلی بیشتر از مواردی است که از سوی مراجع زیربط به ما ارجاع داده شده‌ است.

وی تأکید کرد: موضوع تقلب در کسب در فروش لبنیات‌های سنتی، اقلام غیربسته‌بندی و اقلامی که به صورت آزاد و خارج از نظام بهداشتی عرضه می‌شوند، قطعا وجود دارد. بر همین اساس در این حوزه باید نظارت بیشتری وجود داشته باشد.

رایگانی ادامه داد: وزن و کیفیت مندرج در بسیاری از کالاهایی که مردم این روزها مصرف می‌کنند، با آنچه اعلام شده تطابق ندارد.

سخنگوی سازمان تعزیرات گفت: دستگاه‌های مسئول باید روی سلامت مردم تمرکز بیشتری کنند و نظارت خود در کالاهای سلامت‌محور و کالاهای خوراک روزمره مردم را افزایش دهند.