تفاهم نامه همکاری های علمی و آموزشی بین دادگستری و دانشگاه اصفهان امضاء شد

خبرگزاری میزان- رییس کل دادگستری استان اصفهان گفت: دادگستری و دانشگاه اصفهان از ظرفیت‌های متقابل در راستای رفع نیاز در حوزه‌های مختلف بهره مند می‌شوند.
خبرگزاری میزان– تفاهم نامه همکاری‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی و ارتباطات  در جلسه مشترک مسئولان دادگستری و دانشگاه اصفهان امضا شد.

محمدرضا حبیبی گفت: از آنجا که یکی از برنامه‌های جدی رییس قوه قضاییه در مسیر تحول، گفتگو، تبادل نظر و بهره مندی حداکثری از جوامع فرهنگی، نخبگان و اساتید دانشگاه‌ها است با انعقاد این تفاهم نامه در جهت بهره مندی دوسویه از ظرفیت‌های دادگستری و دانشگاه اصفهان حرکت و گام‌های مؤثری برداشته خواهد شد.

وی افزود: محور‌های مهم این اقدام آسیب شناسی در حوزه‌های کنترل ورودی‌ها به دادگستری و پیشگیری از وقوع جرایم و مسایل و مشکلات اجتماعی خواهد بود و دو طرف از ظرفیت‌های علمی، پژوهشی، تحقیقاتی و حقوقی و قضایی هم بهره‌مند خواهند شد.

رییس کل دادگستری استان اصفهان ابراز امیدواری کرد: نتایج مثبت این حرکت مفید برای پیشرفت و توسعه جامعه بوده و نیز تسری به بسیاری از حوزه‌های مختلف از جمله تغییرات ضروری در بعضی از متون درسی، تغییر و تحول در نحوه آموزش و پرورش و امور فرهنگی و حتی مباحث تقنینی داده شود.

حبیبی همچنین اعلام کرد: این مسیر با جدیت و مدیریت دقیق و صحیح پیگیری و دنبال شود به گونه‌ای که نتایج مثبت آن در آینده برای عموم ملموس باشد.

در پایان این جلسه مشترک مفاد این تفاهم نامه قرائت و به امضاء طرفین رسید.