سابقه برخی مدیران بانکی به ۵۰ سال هم می‌رسد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مدیرانی در سیستم بانکی مشغول به کار هستند که حدود ۵۰ سال در این حرفه مشغول به فعالیت هستند، گفت: این افراد باید در قالب مشاور، به نظام بانکی خدمت دهند.

قرجه طیار در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه نظام بانکی ایران نیاز به تغییر تفکر در حوزه مدیریتی و حرکت به سمت شیوه‌های نوین بانکداری دارد، گفت: باید از پتانسیل و ظرفیت فکری و انرژی جوانان به همراه تجربه نیروهای قدیمی، برای مدیریت بانک های کشور استفاده کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، همچنین به اهمیت جوان‌گرایی در سطح مدیران بانکی برای رفع مشکلات این حوزه اشاره کرد و گفت: تا دو سال پیش، مدیرانی در سیستم بانکی حضور داشتند که حدود ۵۰ سال در سیستم بانکی کار می‌کردند و این روند، انگیزه پیشرفت را از نیروهای جوان می‌گرفت.

وی تصریح کرد: بر این اساس اگر بتوان از پتانسیل جوانان و تجربه نیروهای قدیمی و خبره به عنوان مشاوران فکری استفاده کرد، به طور قطع به نفع سیستم بانکی کشور است و رشد و ارتقای این بخش اقتصادی کشور را فراهم می‌آورد.

طیار با بیان اینکه نیروهای بسیاری در پنجاه سال گذشته، وارد سیستم بانک‌ها شدند و با همان افکار و سطح دانش و شیوه کاری قدیمی، کار می‌کنند، خاطرنشان کرد: با این روش کار پیش نمی‌رود و نیاز به تغییر مدیران کاملا احساس می‌شود؛ ضمن اینکه تمام مدیران کشور در هر دستگاه، سازمان و یا نهادی که کار می‌کنند باید دانش و سطح سواد خود را با علم روز پیش ببرند تا شاهد ترقی و تغییرات موثر در اقتصاد کشور باشیم.