افزایش واحد‌های تولیدی بنیاد تعاون زندانیان به ۹۸۰ مورد/ ۱۰ فروشگاه جدید حامی در راستای توسعه اشتغال زندانیان راه اندازی شد/ تولید ۴۹۱ تن محصولات باغی در سال گذشته

خبرگزاری میزان- مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور افزایش واحد‌های تولیدی از ۹۱۹ به ۹۸۰ واحد را ثبت رکورد جدید در عملکرد بنیاد عنوان کرد.
رحیم مطهر نژاد در گفتگو با میزان از افزایش واحد‌های تولیدی بنیاد تعاون خبرداد و گفت: در سال ۹۸ تعداد واحد‌های تولیدی از ۹۱۹ به ۹۸۰ واحد افزایش یافته است.
مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور افزایش واحد‌های تولیدی را رکورد جدید در عملکرد بنیاد عنوان کرد و افزود: بنیاد توانسته است ضمن حفظ فعالیت واحد‌های قبلی ۶۰ واحد جدید تولیدی را به مجموع واحد‌های فعال اضافه کند.
وی اضافه کرد: با در نظر گرفتن واحد‌های اشتغال رای باز، خودگردان و تجهیزشده، تعداد واحد‌های تولیدی بنیاد در سال ۹۸ با ۱۴۱ واحد افزایش مواجه شده است.
مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور در ادامه افزود: در سال ۹۸، تعداد ۲۱۰۰ شغل جدید برای زندانیان ایجاد شده است، و استمرار اشتغال زندانیان از مهمترین دستاورد‌های بنیاد تعاون در سال گذشته بوده است.

وی با اشاره به تولیدات بنیاد در سال ۹۸ گفت: ۴۹۱ تن محصولات باغی، ۶۴۸ تن پسته و ۱۵.۴۹۷ تن محصولات زراعی و ۵۹۸ هزار اصله نهال مثمر و غیرمثمر و ۱.۳۰ میلیون عدد گل تولید شده است. همچنین تولید دام‌های سبک و سنگین به میزان ۹۳۵ تن، طیور و آبزیان ۵۹۵ تن، پوشاک ۵.۴ میلیون دست و مصنوعات فلزی سبک ۴۱۷ هزار قطعه و مصنوعات فلزی سنگین ۴۶۰۰ تن است.

وی اضافه کرد: بنیاد در سال گذشته موفق به تولید قطعات بتنی ۱.۶۶۳ میلیون قطعه و افزایش ۱۰ فروشگاه جدید حامی، ۱۷.۳ میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید برای توسعه اشتغال زندانیان شده است.
مطهر نژاد تولید ثروت برای بنیاد، زندانیان و خانواده‌های آنان از دیگر دستاورد‌ها و فعالیت‌های بنیاد در سال ۹۸ دانست و تصریح کرد: این سیاست به عنوان یکی از اقدامات محوری بنیاد منجر به ایجاد و توسعه تفکر تولید برای فروش، کسب درامد و افزایش خوداتکایی بنیاد شد.