دادگاه متهمان اخلال در نظام اقتصادی در لرستان برگزار شد/ تصاحب ۲۶ میلیارد تومان از بیت المال با صدور فاکتور‌های جعلی خرید گندم

خبرگزاری میزان- دادگاه علنی رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور با موضوع شکایت شرکت غله لرستان برگزار شد.

خبرگزاری میزان – دادگاه علنی رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور با موضوع شکایت شرکت غله لرستان در سال ۹۸ برگزار شد.

محمد رزم رییس کل دادگستری لرستان در این رابطه، اظهار داشت: «سهراب تالان دشتی»، «ابراهیم تالان دشتی» و «بهرام تالان دشتی» مرتکب به جرایم اخلال در نظام اقتصادی شده‌اند و جرم این افراد اخلال در امر توزیع گندم به عنوان کالای اساسی و مایحتاج عمومی بوده است.

شاهون وند رییس دادگاه این متهمان، جرایم این سه نفر را مشارکت در کلاهبرداری از طریق جعل اسناد، استفاده از اسناد صوری، تحویل و دریافت پول حواله‌های صوری گندم، تحصیل مال نامشروع از طریق دریافت کارمزد گندم‌هایی که وجود خارجی را نداشته، اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، سه نفر یاد شده، متهم هستند که در سیلوی «زرین خوشه» دلفان با صدور فاکتور‌های جعلی خرید گندم ۲۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از بیت المال را تصاحب کرده‌اند.

نماینده دادستان در این جلسه علنی، گفت: ماجرا از سال ۹۵ آغاز می‌شود، هنگامی که متهمان یک مرکز خرید گندم را در نورآباد تأسیس و به عنوان عامل دولت اقدام به خرید و ذخیره سازی گندم می‌کنند، اما کار آن‌‎ها به انحراف رفته و با صدور فاکتور‌های جعلی پول گندمی را که در اصل نخریده‌اند از دولت دریافت می‌کنند و از این طریق نزدیک به ۹ هزار تن گندم به صورت صوری خریداری می‌کنند.

متهمان این دادگاه به صدور فاکتور‌های جعلی اعتراف کردند و رأی دادگاه رسیدگی به جرایم متهمان اخلال در نظام اقتصادی کشور، موضوع شکایت اداره کل غله لرستان، در مهلت قانونی صادر و به اطلاع عموم خواهد رسید.