مسئول بازگشت ۲۰ میلیارد دلار ارز صادراتی شرکت‌های بزرگ دولتی و نیمه دولتی هستند

یکی از اعضای شورای عالی قضائی گفت: دولت اعلام کرده است ۲۷ میلیارد دلار ارز صادراتی برنگشته اما صرفا گزارش حدود ۷ میلیارد دلار آترا به قوه قضائیه داده است حال آنکه مسئول بازگشت ۲۰ میلیارد دلار مابقی، عموما شرکت های بزرگ دولتی و نیمه دولتی هستند.

 

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آیت الله رئیسی در جلسه شورای عالی قضائی با اشاره به بیانات رهبری در روز عید قربان اظهار کرد: «تحریف» و «تحریم» دوقلوهای به هم پیوسته هستند. تحریف، بازوی روانی- رسانه ای و فرهنگی تحریم است که بی‌توجهی به داشته های داخلی، یاس، دلبستگی به آمریکا و تسلیم و عقب نشینی را ترویج می‌کند حال آنکه آمریکا گرفتار بی عدالتی و نقض شدید حقوق بشر در درون خودش است.

وی ادامه داد: هرگونه دلبستگی به آمریکا و عقب نشینی در مقابل آن و به انتظار فلان اتفاق خارجی نشستن خطای راهبردی است.

رئیس قوه قضائیه گفت: قدردان زحمات سربازان گمنام امام زمان در وزارت اطلاعات به خاطر دستگیری تروریست گروهک تندر هستیم.آمریکا و اروپا امروز مأمن تروریستهای عالم شدهاند. چرا آمریکا مهد و مأمن کسانیکه زنان و کودکان عزادار حسینیه سیدالشهدای شیراز را به خاک و خون کشیدند شده است.

رئیس قوه قضائیه در واکنش به گزارش رئیس سازمان بازرسی و دادستان تهران درخصوص بازگشت هزاران میلیارد تومان فرار مالیاتی تاکید کرد: با صاحبان کسب و کارهای متضرر از کرونا و وضعیت اقتصادی کشور باید مدارا کرد و در مقابل سراغ آن برج‌ساز و واردکننده‌ای رفت که درآمد هنگفت دارد و مالیات هم نمی دهد.

در جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه یکی از اعضا در گزارشی تاکید کرد که دولت اعلام کرده است 27 میلیارد دلار ارز صادراتی برنگشته اما صرفا گزارش حدود 7 میلیارد دلار آترا به قوه قضائیه داده است حال آنکه مسئول بازگشت 20 میلیارد دلار مابقی، عموما شرکت های بزرگ دولتی و نیمه دولتی هستند.

رئیسی نیز به دنبال این گزارش به سازمان بازرسی دستور داد به فوریت درخصوص سه چهارم ارزهای صادراتی که برنگشته و دولت گزارش آن را نداده است را بررسی کند و نتیجه آن را گزارش کند.