۳۶ درصد پرونده‌های قضایی استان ایلام در ۹ ماه اخیر کاهش یافته است

رییس کل دادگستری استان ایلام گفت: در شهریورماه سال ۹۸، پرونده‌های موجودی استان ۲۳۷۷۱ فقره پرونده بوده که با تلاش‌های شبانه روزی همکاران قضایی و نظارت و مدیریت توام با تدبیر به ۱۵۱۵۲ فقره پرونده در پایان اردیبهشت ماه ۹۹ رسیده است.

۳۶ درصد پرونده‌های قضایی استان ایلام در ۹ ماه اخیر کاهش یافته استعلی دهقانی درگفت وگو با خبرگزاری میزان درباره تعداد پرونده‌های معوق دادگستری استان ایلام پس از ابلاغ دستور العمل ریاست قوه قضاییه مبنی بر تعیین تکلیف پرونده‌های معوق، گفت: ۱۳۲۱۰ فقره پرونده با نظارت‌های صورت گرفته و پیگیری‌های شعبه به شعبه تعیین تکلیف شده است که تعداد ۹۰۵۰ فقره از آن‌ها (معادل ۶۹ ٪) مورد رسیدگی واقع و مختومه شده‌اند.

وی یادآور شد: از این تعداد ۳۵۶۰ فقره معادل ۹۰ ٪ در دوایر اجرای احکام و صرفا ۶۰۰ فقره معادل ۱۰ ٪ موجودی مربوط به شعب اعم از دادسرا و دادگاه‌ها است که در تلاش هستیم به زودی تعیین تکلیف شود. همچنین تعیین تکلیف تعداد ۴۱۶۰ فقره پرونده باقی مانده در سال جدید با جدیت پیگیری و دنبال می‌شود.

رییس کل دادگستری استان ایلام تصریح کرد:. در شهریورماه سال ۹۸، پرونده‌های موجودی استان ۲۳۷۷۱ فقره پرونده بوده که با تلاش‌های شبانه روزی همکاران قضایی و نظارت و مدیریت توام با تدبیر به ۱۵۱۵۲ فقره پرونده در پایان اردیبهشت ماه ۹۹ رسیده است؛ یعنی تعداد ۸۶۱۹ فقره پرونده معادل ۳۶ ٪ از موجودی کل استان در این مدت از آمار موجودی کسر و تعیین تکلیف شده است.