ضرورت تسهیل فضای کسب و کار برای تولید کنندگان خرما و صنایع تبدیلی در خوزستان

خبرگزاری میزان- رییس کل دادگستری استان خوزستان گفت: در راستای تحقق رونق و جهش تولید ضرورت دارد که فضای کسب و کار برای تولید کنندگان خرما و صنایع تبدیلی آن تسهیل شود.

خبرگزاری میزان– حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی  در آئین برگزاری جشنواره نخل و خرما شهرستان شادگان یکی از عوامل تحقق رونق و جهش تولید را تسهیل فضای کسب و کار برای تولید کنندگان خرما و صنایع تبدیلی آن بر شمرد و گفت: حمایت از تولید خرما و همچنین صنایع تبدیلی آن می‌تواند این شهرستان را که قطب تولید این محصول است، به جایگاه ویژه‌ای در توسعه پایدار تبدیل کند.

وی افزود: باید زمینه صادرات خرما با توسعه شرکت‌های بسته‌بندی فراهم شود و کیفیت بسته بندی به گونه‌ی باشد که این محصول و صنایع تبدیلی آن در بازار‌های جهانی جایگاه مناسبی را کسب کند.

رییس کل دادگستری استان خوزستان در ادامه گفت: شادگان یکی از قطب‌های کشاورزی خصوصاً در زمینه تولید خرما است و بخش زیادی از کشاورزان این شهرستان از طریق خرما و نخل امرار معاش می‌کنند و کشاورزان زحمتکش که در طول سال برای به ثمر نشستن نخل تلاش می‌کنند باید برای کسب سود بیشتر خام‌فروشی خرما را کنار بگذارند.

رییس کل دادگستری خوزستان تصریح کرد: ایجاد صنایع تبدیلی خرما علاوه بر بهبود بازار خرما سبب توسعه و ایجاد فرصت‌های شغلی فراوان در این شهرستان و استان می‌شود.

وی برگزاری چنین جشنواره‌های برای معرفی ظرفیت‌های بالقوه محصول خرما و صنایع تبدیلی آن ضروری دانست و اظهار کرد: برگزاری جشنواره‌های مختلف و معرفی ظرفیت‌های بالقوه این محصول و صنایع تبدیلی آن نقش موثری در توسعه اقتصاد و اشتغال منطقه دارد و باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

در ادامه این مراسم کیان پور رییس دادگستری شادگان از حمایت‌های رییس دستگاه قضایی خوزستان در زمینه تحقق رونق و جهش تولید در این شهرستان تقدیر کرد و خواستار همکاری و تعامل همه دستگاه‌های این شهرستان جهت توسعه تولید خرما و صنایع تبدیلی آن با دادگستری شادگان شد.